Aktualności

Warsztaty ekonomiczne ” F.E.R.”

Warsztaty ekonomiczne “F.E.R. – finanse, ekonomia i rachunkowość dla każdego”

W dniu 18 października 2016 klasa 1d i 1e LO uczestniczyła w warsztatach “F.E.R. – finanse, ekonomia i rachunkowość dla każdego” w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach. Warsztaty zostały zorganizowane przez CEW i Sopocką Szkołę Wyższą Wydział  Zamiejscowy w Chojnicach.

Warsztaty odbyły się w bardzo atrakcyjnej formie i przybliżyły nam podstawowe pojęcia związane z ekonomią, m.in. z finansami, rachunkowością i handlem zagranicznym. Prawie cztery godziny zajęć minęły bardzo szybko.  Rozwiązywaliśmy zawiłe kalambury, rebusy i zadania dotyczące, m.in. podatków. Bawiliśmy się świetnie jednocześnie poznając i ucząc się pojęć ekonomicznych  – powiedzieli uczestnicy.

Uczestniczyliśmy w grach zespołowych i ostra rywalizacja toczyła się między pięcioma grupami. Ostatecznie wygrał zespół, w którym znaleźli się następujący uczniowie, w klasie 1e: Julia Kaszubowska, Monika Kaszubowska, Wiktoria Narloch, Patrycja Singer i Maciej Nosiński, natomiast w klasie 1d: Jakub Grzelka, Dawid Breszka, Karol Czapiewski, Karol Sikorski, Paweł Golik, Kamil Hope i Karol Golik.  Gratulacje dla przyszłych ekonomistów!

Z pewnością warsztaty pobudziły nasze kreatywne myślenie i pomogą nam na lekcjach podstaw przedsiębiorczości – mówią uczniowie ze zwycięskiej drużyny.

Skip to content