Aktualności

Warsztaty z języka angielskiego

Dnia 31 maja 2016 o godz.13 rozpoczęły się warsztaty z języka angielskiego dla gimnazjalistów.

Przeprowadzili je uczniowie z klas 1 D,  1E, i 1F  LO.

Pomimo strasznej wtorkowej ulewy kilkunastu uczniów z  dwóch chojnickich gimnazjów zjawiło i spotkało się z licealistami w ‘starym ogólniaku’ na warsztatach z j. angielskiego. Warsztaty miały na celu pokazać uczniom, że języka angielski nie jest wcale taki trudny. Licealiści  przygotowali dla młodszych kolegów kilka konkurencji, w których oni mieli wykazać się znajomością języka, zwyczajów, kraju i charakterystycznych postaci. Quiz wiedzy przebiegł sprawnie a uczniowie byli nagradzani słodyczami za dobre odpowiedzi. Po chwili przerwy nastąpiła prezentacja w miejscach wartych zwiedzenia w stolicy Wielkiej Brytanii.

Kolejnym punktem spotkania była ‘zabawa z butem’, w której uczestnicy wykazali sie dużą kreatywnością.  Po grze z butem dziewczyny z 1E, Zuzia i Kasia przedstawiły porównanie języka angielskiego w USA i Wielkiej Brytanii. Młodsi koledzy dowiedzieli się między innymi, jaka jest różnica między ciężarówką brytyjską a amerykańską i jaka jest w wymowie i pisowni niektórych słów. Końcowym punktem było wysłuchanie i uzupełnienie tekstu piosenki Stinga „Englishman in New York”.

Gimnazjaliści zapytani o wrażenia z warsztatów stwierdzili, że „atmosfera była miła”i mówili: „było dobrze”, „podobało mi się”. Ola i Maks powiedzieli: „było super”. Ogólnie był to „ciekawy sposób na integrację” gimnazjalistów i licealistów.  Cieszymy się, że nasi młodsi koledzy nie zrazili się drobnymi technicznymi problemami, np. zbyt cichą muzyką lub za małym wyświetlaczem. Wszystkie usterki postaramy się wyeliminować w przyszłym roku, bo chcemy kontynuować warsztaty w przyszłości. Już teraz zapraszamy  – mówią autorki Katarzyna Gregus, Paulina Dyrka i Katarzyna Szmaglik.

 

Skip to content