AktualnościSportSukcesy uczniów

Wielki sukces naszych szachistów

W październiku drużyna szachistów z Zespołu Szkół Chojnice wzięła udział w cyklu turniejów, mających na celu wyłonienie najlepszej drużyny szachowej w województwie pomorskim. Reprezentanci naszej szkoły powtórzyli swój wynik z ubiegłych lat, wygrywając turniej powiatowy i półfinał wojewódzki w Kościerzynie. Potwierdzając swoją dobrą dyspozycję, pewnie awansowali do finału imprezy, odbywającego się w Kwidzynie.

W wielkim finale drużyna ZS Chojnice nie zawiodła. Pokonała zespoły z Malborka, Bytowa oraz Pucka, przegrywając zaledwie 2 spotkania z rywalami z Gdańska i Gdyni – szkołami szachowymi. Bilans 3-2 zapewnił  naszym szachistom, historyczny sukces. Ostatecznie uplasowali się oni na III miejscu.

Skład zespołu: Warsiński Krzysztof, Grela Aleksandra, Śledź Ludwik, Wolski Jan, Golik Paweł

Skip to content