Wielki turniej filomacki

W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju wiedzy o polskich drogach do niepodległości. W auli szkoły drużyny zgłoszone do konkursu mogły pochwalić się wiedzą historyczną. Nie zabrakło pytań o wybitne postacie w tym także absolwentów naszej szkoły. Były również pytania muzyczne, wszyscy bez trudu odgadywali tytuły utworów lub potrafili zaśpiewać ich fragment. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze, bo przecież takie święto wszystkich jednoczy. Przygotowaniem konkursu, wystrojem szkoły z okazji święta oraz zadbaniem o to, by wszyscy w tym dniu posiadali patriotyczny akcent w postaci biało-czerwonej kokardy zajął się Klub Historyczny im. Armii Krajowej.