Aktualności

Wizyta przedstawicieli Ambasady USA

Z okazji obchodów 100- lecia Niepodległości Polski, Ambasada Stanów Zjednoczonych, aby uczcić ten fakt, jak również przypomnieć o wzajemnej przyjaźni i relacjach politycznych w minionym stuleciu, zainaugurowała projekt odwiedzin stu szkół w Polsce.

W dniu 11 października mieliśmy okazję gościć Pana Franka Finvera, zawodowego dyplomatę z wieloletnim stażem w służbie zagranicznej. Przed objęciem stanowiska radcy ds. prasy i kultury w Ambasadzie USA w Warszawie pracował jako starszy doradca w Biurze ds. Bliskiego Wschodu (NEA), zajmując się przeciwdziałaniem propagandzie Państwa Islamskiego. Wcześniej był rzecznikiem prasowym w Ambasadzie USA w Bagdadzie, szefem sekcji spraw publicznych w Jerozolimie, attaché ds. politycznych w Tel Awiwie, ponadto piastował różne stanowiska w Zagrzebiu, Lizbonie oraz w Moskwie. Był również pracownikiem sekcji spraw gospodarczych i biznesu oraz sekcji nauki i ochrony środowiska w waszyngtońskim Biurze ds. Bliskiego Wschodu.

W czasie spotkania można było bliżej poznać udział Stanów Zjednoczonych w odbudowie niepodległej Polski w latach międzywojennych. Pomoc udzielana była także zarówno w czasie jak i po zakończeniu II wojny światowej. Nie zabrakło wspólnych bohaterów w dziejach obydwu państw. W takcie spotkania padały pytania na temat wizerunku Polski i Polaków w Stanach Zjednoczonych, a także doświadczeń gościa podczas pobytu w naszym kraju. W miłej i sympatycznej atmosferze po spotkaniu nie zabrakło dyskusji o muzyce, sporcie oraz planach związanych z edukacją w USA. Przy okazji wszyscy mogli pochwalić się znajomością języka angielskiego.

Dziękujemy bardzo za odwiedziny!

Skip to content