Aktualności

Wrześniowe formy aktywności biologicznej

Akcja Sprzątanie świata-Polska

 Czas powiedzieć więc głośno i wyraźnie: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze;          te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej planecie nie ma. Wychodząc na Wasze akcje terenowe, nie zapomnijcie wziąć sobie do serca tego wyjątkowego w swoim klimacie obrazu i przesłania. Niech pomoże Wam przekonać nieprzekonanych i niech stanowi Wasze oręże dla wątpiących w siłę wspólnej troski o Matkę Ziemię. Powodzenia!  

Powyższe słowa apelu Fundacji Nasza Ziemia towarzyszyły uczniom, którzy przyłączyli się do akcji sprzątania świata i udowodnili, że nie jest im obojętny los planety. 

Wycieczka do Tatrzańskiego Parku Narodowego 

Grupa młodzieży z naszej szkoły miała przyjemność odwiedzić jeden z najpiękniejszych światowych rezerwatów biosfery. Młodzi wielbiciele górskiej fauny i flory z zaciekawieniem odkrywali tajemnice Tatr. Wycieczka była również okazją, aby poznać lokalną kulturę. Pełna wrażeń wyprawa na długo pozostanie w naszej pamięci! 

 Jak przeciwdziałać zmianom klimatu?   

Młodzież klas biologicznych uczestniczyła w wykładzie profesora Bogdana H. Chojnickiego, pt. „Co przynosi nam zmiana klimatu?”. Była to pierwsza w tym roku prelekcja z cyklu “Czwartkowe spotkania z przyrodą” organizowana przez Park Narodowy Bory Tucholskie. Kolejne spotkanie odbędzie się pod koniec października i będzie próbą odpowiedzi na pytanie w jaki sposób zmiany klimatu wpłyną na nasiona z różnych stref klimatycznych.  

Skip to content