Aktualności

WYCIECZKA DO GDAŃSKA

6 grudnia uczestniczyliśmy w spotkaniu z twórcami filmu „Twój Vincent” w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku. O pracy nad filmem opowiadali nam malarze, autorzy obrazów, które złożyły się na film, Klaudyna Hada i Waldemar Wesołowski.

Film „Twój Vincent”  to brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę oraz Hugh Welchmana we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha.

Twój Vincent otrzymał nominację do Złotych Globów 2018 w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany, rywalizację o statuetkę przegrał z filmem Coco. W styczniu 2018 roku film został nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany.

Wyjazd do Gdańska obfitował w więcej atrakcji kulturalnych, bo zwiedziliśmy też Teatr Szekspirowski. Zwieńczeniem dnia był seans filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego ze świetną rolą Łukasza Gierszała.

Skip to content