Aktualności

Wystawa „Polskie Ordery i Odznaczenia”

W piątek, 10 listopada 2017 roku,  z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości,  klasa IId Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich udała się do podziemi Kościoła Gimnazjalnego w Chojnicach na wystawę „Polskie Ordery i Odznaczenia”. Uczniowie byli świadkami jej uroczystego otwarcia przez wicewojewodę pomorskiego pana Mariusza Łuczyk.  Zaproszeni goście obejrzeli kolekcję odznaczeń Zbigniewa Reszkowskiego. Po niej rozpoczęła się konferencja z okazji 99 rocznicy Niepodległości. Podczas niej wygłosił wykład pt. „Za czym kolejka ta stoi?” pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Arkadiusz Kazański. Posiłkując się slajdami opowiedział o codzienności i polityce na Wybrzeżu Gdańskim przed Sierpniem 1980. Następnie, swymi refleksjami o tamtych czasach, podzielił się Zbigniew Reszkowski. Miłym akcentem na koniec spotkania był smaczny poczęstunek dla każdego.

Skip to content