AktualnościSukcesy uczniówSukcesy uczniów

XXIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK i OC

Po raz kolejny zawodnicy z naszej Szkoły wzieli udział w XXIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK i OC dla szkół ponadgimnazjalnych na etapie powiatowym, który odbył się w16 maja 2015r. w Gimnazjum Nr 1 w Chojnicach. Na zawodach oceniana była wiedza z zakresu:

– obrony cywilnej,

– udzielania pierwszej pomocy (test),

– przeprowadzanie RKO,

– udzielanie I pomocy w różnych sytuacjach (pozorowane scenki)

Drużyna naszej szkoły dzielnie walczyła o każdą uratowaną osobę i każdy punkt.

Starania się opłaciły, ponieważ zespół naszej szkoły wywalczył  ponownie (utrzymując pozycje lidera z poprzedniego roku) I miejsce Mistrzostw Pierwszej Pomocy na etapie powiatowym, zdobywając znaczną przewagę punktową nad pozostałymi drużynami.

Skład drużyny:

  1. Ewelina Romańczuk (kapitan drużyny) – IIf
  2. Mikołaj Brunka – IIf
  3. Magdalena Jażdżewska – IIc
  4. Paulina Kloskowska – IIc
  5. Błażęj Buława – I e

 

Opiekun zespołu:  p. Dorota Borek.

Drużyna Zespołu Szkół będzie reprezentować nasz powiat w okręgowych zawodach Pierwszej Pomocy PCK i wiedzy OC, które odbędą się już 23-24 maja 2015r. w Czernicy.

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!

 

Skip to content