” Zadbajmy razem o czystość naszego otoczenia, wspólnie możemy wiele zrobić”

Tegoroczną akcję „Sprzątanie Świata” uczniowie klasy I A połączyli z obchodami Dnia Ziemi.

Licealiści wraz z p. Joanną Błoniarz-Biesek i p. Aleksandrą Golinską dnia 21 kwietnia sprzątali Lasek Miejski.

Dzięki słonecznej pogodzie i ogromnemu zaangażowaniu akcja przebiegała szybko i sprawnie.

Efekty sprzątania to butelki plastikowe, puszki, papiery, butelki szklane, opony zebrane i odłożone w wyznaczonych miejscach.

Celem akcji było również rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Nie tracąc czasu, podczas krótkiego odpoczynku uczniowie wzięli udział w konkursie ekologicznym.

Nagrodą były koszulki otrzymane z Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

Pamiętajmy, że nie żyjemy w próżni i każde nasze zachowanie ma wymierne skutki dla środowiska.