Aktualności

ZAWODY  I  POMOCY

W sobotę, 6 maja 2017r., odbył się etap powiatowy 25 Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża i Obrony Cywilnej. Po raz pierwszy zawody te odbyły się w naszej szkole.

Nadrzędnym celem konkursu jest wzmacnianie procesu edukacji i kształcenia młodzieży w zakresie umiejętności udzielania I pomocy oraz wykształcenie nawyku udzielania pomocy potrzebującym.

W zawodach wzięło udział 8 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu chojnickiego. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny: przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich w składzie: Błażej Buława – lider (IIIe), Oliwier Wellinski (IIIb), Radosław Betin (IIIb), Kacper Wróblewski (IIf), Jagoda Kubiak (Ib) i rezerwowa Wiktoria Paluch (Ib), oraz po raz pierwszy!!! reprezentanci Technikum im. Stefana Bieszka w składzie: Michał Kostrzewski – lider, Adrian Szulc, Jakub Miszewski, Anna Kowalik i Oliwia Sreberska (wszyscy z IITih).

Konkurs obejmował nie tylko zagadnienia teoretyczne, a przede wszystkim umiejętności praktyczne. Każda drużyna miała do pokonania 4 scenki i 2 scenki teoretyczne. Zawodnicy wykazywali się umiejętnością udzielania I pomocy w sytuacji:

– wypadku komunikacyjnego i prawidłowego zabezpieczeniem miejsca zdarzenia,

– niewydolności oddechowej,

– omdlenia,

– upadku z wysokości.

We wszystkich zdarzeniach, obu naszym drużynom poszło doskonale. Wszystkim poszkodowanym została udzielona profesjonalna pomoc, utrzymując ich przy życiu.

Drużyna LO zajęła 4 miejsce, a drużyna Technikum 6 miejsce na etapie powiatowym 25 Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża i Obrony Cywilnej. Drużyna Technikum występując po raz pierwszy zapoznawała się z wymaganiami zawodów, dlatego też w następnym roku zapewne osiągną wyższe miejsce w zawodach.

W każdym roku nasza drużyna zdobywała jakiś puchar.  I tak było tym razem. Drużyna LO oprócz 4 miejsca, zajęła I miejsce w konkursie wiedzy o Obronie Cywilnej rozgrywanym w ramach etapu powiatowego 25 Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża i Obrony Cywilnej. Puchar był nasz.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w kolejnych edycjach zawodów I pomocy.

 

Zawodników do konkursu przygotowały: p. Dorota Borek (LO) i p. Iwona Narloch (Tech).

Skip to content