Aktualności

ZIMOWE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ

Z WIZYTĄ W POKAZOWEJ ZAGRODZIE

W grudniu uczniowie klas biologicznych ZS uczestniczyli w zajęciach Centrum Edukacji w Chocińskim Młynie – siedzibie Parku Narodowego Bory Tucholskie. Młodzi fascynaci środowiska naturalnego wysłuchali prelekcji na temat istniejących form ochrony przyrody. Zwiedzili z panią przewodnik multimedialne muzeum oraz zagrodę pokazową zwierząt.

O EKOLOGII WIEDZĄ PRAWIE WSZYSTKO

W styczniu w ZS odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wzięło w nim udział 38 uczniów. Do etapu okręgowego, który odbędzie się w kwietniu zakwalifikowały się dwie uczennice: Zuzanna Karmańska i Kinga Szumacher. Kolejna tura zmagań będzie miała miejsce w Gdańsku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„CZY POLSKIM LASOM GROZI ZAGŁADA?”

W lutym młodzież naszej szkoły wysłuchała wykładu prof. dr hab. inż. Andrzeja M. Jagodzińskiego, wygłoszonego w Chocińskim Młynie. W jaki sposób możemy złagodzić negatywne skutki globalnej zmiany klimatu, która może zagrozić trwałości ekosystemów leśnych? Jak możemy stawić czoła rosnącemu ryzyku szkód w lasach powodowanych przez człowieka, a skutkujących masowym obumieraniem drzew, całych drzewostanów oraz zamieraniem lasów? W jaki sposób skutecznie chronić złożoność procesów ekologicznych w ekosystemach leśnych? To najważniejsze zagadnienia poruszane w czasie spotkania.

Skip to content