Aktualności

KONKURS: ZNAJDŹ SWOJEGO BOHATERA NIEPODLEGŁOŚCI

Bohater Pomorza sprzed stu lat poszukiwany.
Zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne do udziału w konkursie

ZNAJDŹ SWOJEGO BOHATERA NIEPODLEGŁOŚCI – STWÓRZ PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ
– NAGRODY CZEKAJĄ

 

Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego ogłasza konkurs „Pomorskie drogi do Niepodległej” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem jest przygotowanie prezentacji multimedialnej przedstawiającej postać związanego z Pomorzem bohatera, który był zaangażowany w działania prowadzące do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz powrotu Polski na Pomorze – regulamin zawiera ponad setkę proponowanych nazwisk lokalnych postaci.

Udział uczniów w konkursie zgłaszają szkoły do 25 maja 2018 r.

Zgłoszenia 3-osobowych zespołów do 25 maja 2018 r. przyjmuje Pomorska Akademia Działania, natomiast termin na wykonanie prezentacji mija 30 czerwca 2018 r. Konkurs realizowany będzie w dwóch etapach: powiatowym i regionalnym.

Najlepsze prace na poziomie powiatowym poznamy podczas gali we wrześniu 2018 r., natomiast zwycięzców regionalnych Konkursu – w październiku 2018 r.Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody – w etapie powiatowym od 150 do 400 zł, w etapie regionalnym od 300 do 1000 zł – również dla nauczycieli prowadzących.Uroczysta Gala Regionalna, połączona ze spektaklem muzycznym, odbędzie się w październiku 2018 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Konkurs „Pomorskie drogi do Niepodległej” to jeden z elementów programu obchodów 100-lecia Niepodległości Polski i Pomorza. Szczegóły dotyczące programu, a także Regulamin Konkursu multimedialnego udostępnione są na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
https://niepodlegla.pomorskie.eu/konkursy

Skip to content