Aktualności

Zuza w etapie centralnym Olimpiady Historycznej!

Komitet Główny Olimpiady Historycznej ogłosił właśnie listę 100 osób zakwalifikowanych do etapu centralnego olimpiady. Miło nam poinformować, że w tym gronie znalazła się nasza utalentowana multiolimpijka oraz stypendystka Zuzanna Krysa (IIIA, pol-hist).

Laureaci i finaliści szczebla centralnego Olimpiady Historycznej uzyskują 100% na maturze rozszerzonej z historii, stypendia oraz zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na studia prawnicze, humanistyczne, społeczne, językowe na kilkudziesięciu uczelniach w kraju (w tym np. na uniwersytetach: Warszawskim, Jagiellońskim, UAM w Poznaniu, Gdańskim).

To już trzeci rok z rzędu, w którym mamy swoich przedstawicieli na szczeblu centralnym Olimpiady Historycznej. Tak dobrą passą może poszczycić jeszcze tylko jedno liceum w województwie pomorskim.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content