Działalność TPLO

Ognisko Pokoleń – wrzesień 2010

24 września 2010 roku, w piątkowe popołudnie w gmachu naszego liceum odbyło się kolejne już ognisko pokoleń. Tym razem gościem honorowym był Janusz Jutrzenka Trzebiatowski – artysta malarz, poeta, rzeźbiarz i scenograf.
Podczas uroczystego spotkania odsłonięto portret Mieczysława Szczepańskiego, wybitnego, oddanego młodzieży pedagoga. Jego sylwetkę przybliżył zebranym dyrektor Zespołu Szkół Paweł Boczek. Portret zawisł w tworzonej w szkole Galerii Wielkich.
Drugą część spotkania rozpoczął koncert fortepianowy, w czasie którego Izabela Jutrzenka – Trzebiatowska zaprosiła zebranych w podróż muzyczną – zaprezentowała barokowe dzieła J.S.Bacha, utwory W.A.Mozarta oraz romantyczne kompozycje F.Chopina. Koncert otworzył wystawę„Medalierstwo Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego w fotografii Adama Gryczyńskiego”, którą nadal można podziwiać w holu przy bibliotece szkolnej.
Sobotni wieczór (25 września 2010) zgromadził w auli liceum melomanów, którzy mieli okazję wysłuchać kompozycji Fryderyka Chopina. Przy fortepianie zasiadła Izabela Jutrzenka – Trzebiatowska. Młoda pianistka wprowadziła zebranych w magiczny świat kompozycji Chopinowskich. Koncert wpisał się w cykl spotkań artystycznych w powiecie chojnickim odbywających się pod wspólnym tytułem „Chopin dla każdego”.