Działalność TPLO

Trzebiatowski zaprasza do GALERII

8 grudnia odbyło się spotkanie nauczycieli i pracowników administracji Zespołu Szkół w Chojnicach z twórcą Januszem Jutrzenka-Trzebiatowskim w galerii JJT w baszcie przy ulicy Sukienników w Chojnicach.

Inicjatorem spotkania był sam artysta, którego zamysłem było podziękowanie dyrekcji i gronu pedagogicznemu za wsparcie oraz promocję galerii w środowisku filomackim. Spotkanie uświetnili swą obecnością – wiceburmistrz Chojnic Jan Zieliński, dyrektor Zespołu Szkół Paweł Boczek oraz radni miejscy Bogdan Kuffel i Leszek Pepliński .

Gości oprowadzał po galerii sam mistrz prezentując w układzie chronologicznym dzieła z dziedziny malarstwa, grafiki oraz medalierstwa. Szczególne zainteresowanie zwiedzających wzbudziły  najstarsze  rzeźby: Buddy oraz średniowiecznej  Madonny.

Mówiąc o inspiracjach swej twórczości artysta nawiązywał do swego dzieciństwa i przeżyć związanych z II wojną światową, podkreślając swe więzi z  ziemią chojnicką.

Wiele ciepłych słów poświęcił również chojnickiemu Liceum im. Filomatów Chojnickich, którego jest absolwentem i maturzystą, oraz nauczycielom tejże szkoły.

Miłym akcentem spotkania, które odbyło się w przyjacielskiej atmosferze był przygotowany przez gospodarza galerii poczęstunek, w trakcie którego wicedyrektorzy  ZS Małgorzata Gierszewska oraz Wiesław Peplinski otrzymali z rąk burmistrza Jana Zielińskiego honorową plakietkę dla osób, które przyczyniły się znacząco do powstania baszty, autorstwa samego mistrza.