Działalność TPLO

Walne – 10.03.2011

Walne Zebranie – jak zwykle zgromadziło przyjaciół i sympatyków szkoły z honorowymi członkami na czele.

Dyrektor w obszernym sprawozdaniu podkreślił, że priorytetem działalności Zarządu pozostają niezmiennie: kształtowanie emocjonalnych więzi absolwentów ze szkoła,  spotkania z ludźmi nauki i kultury oraz działalność wydawnicza.

Po za stałym patronatem nad Kwietniowymi Spotkaniami z Poezją i Dniu Samorządowca w minionym roku wydarzeniem godnym odnotowania była konferencja naukowa „Chojnice i Pomorze Gdańskie po bitwie pod Grunwaldem” i „Setna Rocznica Powstania Harcerstwa na Ziemi Chojnickiej” upamiętniona tablicą pamiątkową dedykowaną wszystkim harcerzom i instruktorom. Wypada mieć nadzieję, że ten wspaniały jubileusz otworzy nową kartę w historii chojnickiego skautingu.

Towarzystwo jak w latach minionych zorganizowało poranek w rocznicę przyłączenia Chojnic do Polski, Ognisko Pokoleń, włączyło się w program Roku Chopinowskiego jak i wspieranie Trzebiatowskiego w tworzenie „Galerii”.

Z aktywności Członka TPLO Tomasza Kowalczyk grupa młodzieży naszego liceum gościła na UMK w Toruniu, gdzie uczestniczyła w warsztatach, wykładach i spotkaniach z ekspertami z Litwy, Łotwy , Węgier i Polski w związku z Światowym Dniem Wyborów.

Miłą niespodziankę już po raz trzeci zafundował nam absolwent Roman Kreft, który z okazji otwarcia Klubu Filomata przekazał kolejną swą rzeźbę świętego Piotra by ten udzielał kluczy tylko właściwym gościom.

Następnie dyrektor szkoły podziękował sponsorom Stanisławowi Skaji, Mirosławowi Jankowskiemu, Markowi Hackertowi, Eugeniuszowi Kiedrowiczowi, Radzie Rodziców LO i panu Jozefowi Urbaniakowi, bez zaangażowania którego nie było by KLUBU, kolejnej perełki naszego miasta.