Działalność TPLO

Walne zebranie członków Towarzystwa Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich

Walne Zgromadzenie TPLO

W czwartek 15 marca br. w auli odbyło się coroczne, statutowe Walne Zgromadzenie członków TPLO.

Zgromadzenie otworzył prezes Towarzystwa Krzysztof Bigus, witając przybyłych uczestników oraz przedstawiając porządek obrad. Kolejne etapy zgromadzenia prowadzonego przez wiceprezesa TPLO Olgierda Buchwalda, zgodnie ze statutem towarzystwa, dotyczyły sprawozdania z działalności Zarządu [prezentował sekretarz Zarządu Paweł Boczek],  sprawozdań finansowych [Joanna Nowak], działań Komisji Rewizyjnej [Alicja Miliwek], Sądu Koleżeńskiego [Mieczysław Karnowski].

Plany na kolejny rok działalności Towarzystwa w imieniu Zarządu przedstawił Krzysztof Bigus.TP zamierza zorganizować lub wesprzeć swoją działalnością:

Dyktando Języka Angielskiego o Pióro Filomaty [marzec], Kwietniowe Spotkania z Poezją [kwiecień], Noc Muzeów, Piknik Samorządowca [maj], wydanie 12 numeru Filomaty, Ognisko Pokoleń [wrzesień], Tydzień Kultury Kaszubskiej, Obchody 100-lecia Niepodległości [październiki-listopad] oraz wykłady tematyczne.

Planowane są również wydarzenia towarzyskie: wycieczka, Andrzejki Filomackie [październik-listopad] oraz Bal Filomatów [styczeń-luty].

W części drugiej Dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Gierszewska przekazała pozdrowienia od Janusza Jutrzenka-Trzebiatowskiego, członka TPLO, który otrzymał nagrodę Człowiek Roku 2017 Gazety Krakowskiej.

Ważnym momentem zebrania było uhonorowanie dwóch członków-założycieli TPLO, a zarazem jubilatów: Kazimierza Ostrowskiego oraz Pawła Boczka okolicznościowymi pamiątkami. Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnego „Sto lat” oraz pysznego „filomackiego” tortu.

Na zakończenie, w ramach tradycyjnych Prezentacji Artystycznych Młodych Filomatów, obejrzeliśmy fragment „Tanga” Sławomira Mrożka w porywającej interpretacji uczniów Liceum. Spektakl wyreżyserowała Gabriela Stępień. Spotkanie przebiegło tradycyjnie w kameralnej, przyjacielskiej atmosferze. Na kolejne zapraszamy we wrześniu.

Już wkrótce będzie można podziwiać młodych aktorów w czasie „Drzwi Otwartych” 24 marca oraz na otwartym dla publiczności spektaklu w dniu 26 marca o godz. 17.00. Zapraszamy ponownie do szkoły!