AktualnościDla uczniów

Targi Edukacji i Pracy

Targi Edukacji i Pracy pn. „ Aktywność – krok w stronę pracy”

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Chojnicach, Szkolny Ośrodek Kariery „Kreator” oraz Zespół Szkół w Chojnicach organizują w dniu 28.11.2017r. w Zespole Szkół w Chojnicach Targi Edukacji i  Pracy pn.  „Aktywność – krok w stronę pracy”. Powyższa inicjatywa zostanie zorganizowana w  ramach „Budowania sieci współpracy osób, instytucji zajmujących się w powiecie chojnickim poradnictwem zawodowym”, projektu pn. “Szkoła Przyszłości” –  zwiększenie kompetencji kluczowych uczniów powiatu chojnickiego” oraz utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.

Przedsięwzięcie adresowane jest do młodzieży Zespołu Szkół w Chojnicach, umożliwiające zapoznanie się z ofertą wystawców, pracodawców, którzy prowadzą działalność zgodną z  kierunkami nauczania ww. placówce oświatowej oraz instytucji szkoleniowych, edukacyjnych i doradczych.

Celem targów jest wsparcie młodzieży w planowaniu kształcenia i rozwoju kariery zawodowej oraz przedstawienie możliwości zatrudnienia w powiecie chojnickim. W trakcie spotkania młodzi ludzie będą mieli możliwość zapoznania się z ofertami pracy, ofertą kursów i szkoleń.  Ponadto, uzyskają informacje na temat wolontariatu oraz zapoznają się z programami aktywizacji zawodowej. Targi będą również doskonałą okazją do skorzystania z konsultacji indywidualnych ze specjalistą ds. szkoleń, pośrednikiem pracy, a także doradcami  zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Słupsku, którzy przeprowadzą  dla osób zainteresowanych symulację rozmowy kwalifikacyjnej.

W trakcie Targów wystąpi Konsultant Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Chojnicach Pani Małgorzata Pluto-Prądzyńska, która przedstawi informacje na  temat funduszów unijnych dla młodych osób oraz Dyrektor Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach Pani Monika Kuchta, która opowie o działalności Inkubatorów Przedsiębiorczości. Ponadto, Prezes Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej Pan Michał Karpiak przedstawi młodzieży informacje, dotyczące wolontariatu, jako sposobu zdobycia umiejętności i postawy przydatnej w pracy zawodowej.

Lista wystawców:

1. Zakład Ubezpieczę Społecznych