Sport

„Siatkówkowe powiaty”

2 dni, 4 mecze, aż 9 setów, dziesiątki uśmiechów na twarzach kibiców oraz emocje, których nie sposób zmierzyć. Siatkarki i siatkarze UKS Ogólniak nie zwalniają tempa, tym samym nie dając odpocząć wiwatującym po każdym dobrym zagraniu kolegom na trybunach. Niedawno obydwie drużyny  w pięknym stylu zapewniły sobie awans do finału powiatowego- dziś pozostaje im czekać na busy, które zawiozą ich na miejsce rozgrywania półfinałów wojewódzkich.

Jeżeli ktokolwiek wątpił w formę naszych siatkarek to w środę 27.03.19 na hali sportowej ZS Chojnice miał okazję zmienić swoje poglądy. Dziewczyny w finale powiatowym rywalizowały z ZS Brusy i II liceum ogólnokształcącym z Chojnic. Turniej rozpoczęły od jednostronnego pojedynku z koleżankami z Brus, wykorzystując każdy nawet najmniejszy błąd przeciwniczek. Obydwa sety wygrane do 13 wyraźnie pokazały, że dyspozycja z etapu miejskiego to nie dzieło przypadku, czy kwestia dnia. Jednak prawdziwy popis siatkarskich umiejętności dziewczęta zaprezentowały w drugim meczu z II LO. Popularne derby chojnickich liceów, na które wielu kibiców ostrzyło sobie zęby okazał się spektaklem jednej drużyny. Precyzyjnie kierowane zagrywki, skuteczny odbiór i przełamujący blok atak zapewniły naszym dziewczynom prowadzenie 20:11! Ostateczny wynik pierwszego seta 25:11. Jednym oszałamiającym setem siatkarki UKSu ustaliły swoją pozycję w powiecie. W drugiej części spotkania uczennice ZS Chojnice nie pozwoliły otrząsnąć się rywalkom i zakończyły mecz, wygrywając drugiego seta 25-17.

Planem męskiej reprezentacji było powtórzenie sukcesu koleżanek. 28.03.19 chłopcy rozpoczęli od metodycznego i przede wszystkim skutecznego realizowania swoich zamierzeń. Mecz z Brusami wygrali zdecydowanie -oddając zaledwie 12 punktów w pierwszym i 16 punktów w drugim secie. O awans do półfinału wojewódzkiego mieli zagrać z drużyną ‘Nowego’. W przypadku męskiej siatkówki derby Chojnic okazały się o wiele bardziej emocjonujące. W pierwszym secie zawodnicy UKS pracowali jak dobrze naoliwiona i wyregulowana maszyna. Nie popełniali błędów w obronie, karcili przeciwników podwójnym czy pojedynczym blokiem, świetnie spisywał się libero, a rozgrywający mógł dogrywać z wygodnych pozycji. Końcowy wynik 25:17 dla ZS Chojnice. W drugim secie po serii błędów popełnianych przez naszych siatkarzy Nowy wyszedł na 4 punktowe prowadzenie, którego nie oddał do końca seta. W tie-breaku drużyna naszego Ogólniaka odnalazła rytm i pewność siebie. Piłka znowu odbijała się w pożądane miejsca, a potężna ataki były nie do przyjęcia po drugiej stronie siatki. Końcowy wynik 15:7 dla UKS Ogólniak.

Serdecznie gratulujemy obydwu reprezentacjom i liczymy na podobną grę na kolejnym etapie rozgrywek!

Skład chłopców: Majer Igor, Gunther Michał, Bruski Hubert, Nakielski Adrian, Breszka Dawid, Kowal Jakub, Gliszczyński Mikołaj, Dorau Mateusz, Majkowski Marcin.

Skład dziewcząt : Paluch Wiktoria, Bruska Monika, Ejsmont Magdalena, Kalla Zuzanna, Czapiewska Weronika, Czapiewska Joanna, Narloch Nikola, Kiedrowicz Zuzanna, Ruziewicz Oliwia, Cysewska Oliwia, Rekowska Roksana

Skip to content