Sukcesy uczniów

Karina najlepsza w Polsce!

Karina Krzoska (IIIE, geo-wos) zajęła I miejsce w Polsce w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Oprócz Kariny tytuł laureata szczebla centralnego uzyskała jeszcze Monika Chmara (IIIE)- zajęła XV miejsce w Polsce. Paulina Sikorska (IIIE) zdobyła status finalisty etapu centralnego.

Do finału olimpiady w Białymstoku zakwalifikowało się 67 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Laureatami zostały 22 osoby. Laureaci i finaliści szczebla centralnego mogą wybierać spośród wielu prestiżowych indeksów (np. na prawo, kierunki ekonomiczne, kryminologię, filologie) renomowanych uczelni.

Nagrodą za zajęcie I miejsca w olimpiadzie jest wyjazd studyjny do Strasburga ufundowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Zdrojewskiego.

Dla Kariny to już druga wygrana ogólnopolska olimpiada. W poprzednim roku nasza multiolimpijka zwyciężyła w Misyjnej Olimpiadzie Znajomości Afryki. Karina jest też drugą uczennicą naszego liceum, która okazała się najlepsza w Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. w 2014 roku I miejsce w tej olimpiadzie zajęła Monika Jakubek.

Opiekun Jacek Borzyszkowski