Sukcesy uczniów

Monika wygrała staż w Brukseli!

Wielkim sukcesem Filomatów. Zakończył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg”. W gronie dziesięciu najlepszych w Polsce uczestników olimpiady, których organizatorzy zakwalifikowali do finału znalazło się troje uczniów LO Filomatów Chojnickich.

Po trzech etapach ciężkich zmagań (test pisemny, odpowiedź ustna oraz debata) cała trójka naszych reprezentantów uzyskała tytułlaureata szczebla centralnego i uzyskała atrakcyjne nagrody.

Monika Chmara (IIIE, geo-wos) zajęła III miejsce w Polsce i wygrała dwutygodniowy staż w Brukseli ufundowany przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii”. Karina Krzoska (IIIE) uplasowała się na VI miejscu w kraju (wygrała m.in. wyjazd studyjny do Brukseli), zaś Rafał Michałowski (IE, geo-wos) zajął X miejsce w Polsce.

Finał Olimpiady odbył się w Urzędzie Miasta w Słupsku.

Opiekun Jacek Borzyszkowski