Zjazdy absolwentów

30 lat po maturze

Za chwilę matura… 30 lat po…

Już za rok matura, za rok cały, za pół roku, dwa tygodnie, dzień, godzinę, za chwilę… I tak parafrazując słowa piosenki Czerwonych Gitar, należy zastanowić się nad upływającym czasem. A to dlatego, że 23 sierpnia 2014 roku odbył się zjazd absolwentów, którzy zdawali maturę w 1984 roku.

Zjazd rozpoczął się uroczystą mszą świętą w kościele gimnazjalnym, koncelebrowaną przez naszych kolegów Marka Weltrowskiego i Andrzeja Jaździewskiego. Następnie odbyło się spotkanie w auli, gdzie po wysłuchaniu przemówienia obecnego dyrektora szkoły Pawła Boczka i wręczeniu kwiatów uczestniczącym w uroczystości profesorom – Mariannie Pruskiej, Wiesławie Szydeł, Marii Sowisło, Wiesławie Burchard i Mieczysławowi Karnowskiemu, udaliśmy się na zwiedzanie szkoły. Przyjemnie było znów oglądać klasy lekcyjne, w których często prawie mdleliśmy przed rozpoczęciem zajęć, bo wszak w większości zawsze byliśmy „świetnie przygotowani”. Miło było też zobaczyć jak zmieniła się nasza szkoła po wybudowaniu nowoczesnej sali gimnastycznej i urządzeniu pięknego klubu uczniowskiego Filomata. Po części oficjalnej udaliśmy się od restauracji Sukiennice, gdzie z właściwą nam swawolą i humorem bawiliśmy się, wspominaliśmy, oglądaliśmy zdjęcia i tak do białego rana. Oczywiście wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach, by udokumentować kolejną szkolną uroczystość. My przecież w ogóle się nie zmieniliśmy… Jednak przygotowane identyfikatory z imieniem i nazwiskiem okazały się bardzo przydatne.

Podziękowanie należy się członkom Komitetu Organizacyjnego, bo bez ich uporu i zaangażowania impreza nie doszłaby do skutku. A byli to: Violetta Kasprzak, Beata Aubrecht Prądzyńska, Basia Skoroszewska, Nikodem Ojdowski, Iza Łosińska, Ewelina Kunder, Mirela Szczepańska. Szczególne podziękowania chcielibyśmy przekazać dyrekcji szkoły za ciepłe przyjęcie. Jak również wszystkim profesorom, zarówno tym obecnym z nami, jak i tym nieobecnym, bo to przecież dzięki ich mądrości, cierpliwości i wyrozumiałości wyrośliśmy na takich, jakimi jesteśmy obecnie. Wszak każdy z nas pamięta, że w murach właśnie tej szkoły zdał maturę, która była paszportem na dalszą drogę życia. Szkoda, że nie wszyscy profesorowie i nasi koledzy mogli doczekać tego spotkania, ale są i zawsze będą w naszej pamięci.

W tegorocznym zjeździe uczestniczyło 62 absolwentów, czyli prawie połowa uczniów z pięciu klas rocznika Matura ‘84. Kolejne spotkanie za 5 lat i już teraz gorąco zapraszamy.

Anna Lipińska