Zjazdy absolwentów

35 lat po maturze

13 września br. w Liceum Ogólnokształcącym odbyło się kolejne trzecie spotkanie maturzystów rocznika 1979. 50 osób, które 35 lat temu odebrały świadectwa i pożegnały się ze szkołą, znów zasiadło w szkolnych ławkach.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła Msza św. w kościele gimnazjalnym. Jej rozpoczęcie opóźniły radosne powitania, szczególnie z osobami, których na poprzednich zjazdach nie było. Po nabożeństwie uczestnicy spotkania udali się do auli, gdzie wszystkich serdecznie powitał dyr. Paweł Boczek. W swoim wystąpieniu przybliżył m. in. niezwykłą historię tablic filomackich, które wiszą na ścianie auli, a także zaprosił na obchody jubileuszu 400-lecia liceum, które odbędą się w 2022 roku. Opowiedział także o dniu dzisiejszym szkoły. Można było nabyć monografię szkoły i dołączyć do grona Towarzystwa Przyjaciół Liceum. W imieniu organizatorów zjazdu wystąpiła kol. Jolanta Krause. Podziękowała Dyrektorowi i życzyła szkole wspaniałych uczniów i dalszych sukcesów. Następnie uczestnicy spotkania udali się na spacer po szkolnych korytarzach, aby obejrzeć Galerię Wielkich, Galerię Absolwentów, gabinety języka polskiego, matematyki, francuskiego, przysposobienia obronnego, a także stary zegar, przy którym jakby czas się zatrzymał… . Każde miejsce przywoływało wspomnienia – o nauczycielach, woźnych, o kolegach i wspólnie przeżytych chwilach. Ogromne wrażenie wywarła sala gimnastyczna i klub „Filomata”. Na koniec pamiątkowa fotografia przed szkołą.

Koleżanki i koledzy z klasy matematyczno-fizycznej udali się jeszcze na cmentarz, aby zapalić znicze i pomodlić się przy grobach zmarłych niedawno kolegów.
Dalsza część spotkania przebiegała w przyjaznej i wesołej atmosferze restauracji w Nieżychowicach.
Do zobaczenia za 5 lat!
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii. Dziękujemy redakcji „Czasu Chojnic” i Krzysztofowi Kłyszowi za udostępnienie zdjęć.