Aktualności

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi, czyli najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych.

Tegoroczne obchody klasa 2e rozpoczęła już 12 kwietnia, włączając się w akcję „Sprzątania Jeziora Charzykowskiego”, organizowaną przez Zaborski Park Krajobrazowy.

Licealiści wraz z opiekunami p. Joanną Błoniarz-Biesek i p. Agnieszką Pałubicką wybrali się do Lasku Miejskiego, aby posprzątać las i fragment Strugi Jarcewskiej, która jest jednym z dopływów Jeziora Charzykowskiego.

Uczniowie z pełnym zaangażowaniem ruszyli w teren, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Oprócz najczęściej spotykanych śmieci, do których zaliczamy stare gazety, puszki, plastikowe i szklane butelki trafiły się również „ciekawsze” znaleziska, mowa o słoikach z przetworami, rolecie do bagażnika, a także akcesoriach ogrodniczych tj. grabiach i łopacie.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

A.P.

Skip to content