Aktualności

Filomaci na 4. miejscu w konkursie ,,Szekspir w Chojnicach”


Nasi uczniowie, tworzący małą grupę teatralną zajęli 4.miejsce w konkursie zorganizowanym przez II LO w Chojnicach wraz ze Stowarzyszeniem LekTURa.i Ośrodkiem Edukacyjnym Kilimandżaro. Konkurs odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach. Zadaniem było przygotowanie stoiska poświęconego twórczości Szekspira oraz scenki jednej ze sztuk tego dramatopisarza. Nasza trzyosobowa trupa teatralna, w skład której wchodzili: Wiktoria Kupiecka, 3B (Lady Makbet), Tristan Talewski, 2E i Paweł Walkowski 2E (Makbet) przedstawiła dwie krótkie scenki z mrocznej szkockiej tragedii. Oni też przygotowali quiz i przepytywali z wiedzy o angielskim bardzie osoby zatrzymujące się przy naszym stoliku. Trzecią częścią konkursu było rozwiązanie bardzo trudnego testu związanego z biografią i dziełami autora. Z tym zmierzyły się Oliwia Napiórkowska, 2E oraz Nina Hope, 3B, która również wykonała piękny afisz teatralny.
Gratulujemy!

Skip to content