Wyniki

Wyniki – edycja 2018

Konkursowy wieczór ze Stachurą i nie tylko

W czwartek 13.12.2018 r. w klimatycznych podziemiach kościoła gimnazjalnego odbyła się X edycja konkursu poezji śpiewanej zwana „Śladami Stachury” popularnie nazywana „Stachuriadą”. W imprezie wystąpiło jedenastu uczestników, w tym dwa zespoły, a w prezentowanych repertuarach królowały utwory Korteza i zespołu Coma. Nie zabrakło również klasyki – piosenek Marka Grechuty oraz Edwarda Stachury. Wybór dzieł, a także wysoki poziom ich wykonania, stworzył niesamowitą, poetycką i melancholijną atmosferę. Po części konkursowej zarówno uczestnicy, jak i widzowie, mieli okazję uczestniczyć w „hydeparku”, podczas którego każdy mógł wystąpić i spróbować swych sił recytatorskich, jak i wokalnych.
Jury w składzie: siostra Vianney’a, Joanna Glaza oraz Michał Leszczyński przyznało I miejsce ex aequo Julii Lepak i Wiktorii Żmudzkiej z naszej szkoły, II Pawłowi Kiedrowskiemu, a III Mateuszowi Góreckiemu, wyróżnienie zaś otrzymał Oskar Pałubicki. W kategorii zespołów duet Kamila Leszczyńskiego i Mateusza Góreckiego nagrodzony został wyróżnieniem, a III miejsce zajął zespół ,,Na chwilę lub dwie” w składzie: Weronika Sucharska i Michał Gunther.

 

Wyniki – edycja 2017

Śpiewająco obchodziliśmy urodziny Edwarda Stachury

Siódmego grudnia już po raz dziewiętnasty , zgodnie z tradycja naszej szkoły odbyła się „Stachuriada”. Tym razem była jeszcze bardziej wyjątkowa niż zawsze, gdyż w tym roku Edward Stachura (gdyby żył) obchodziłby osiemdziesiąte urodziny. Ciekawe, jak teraz wyglądałaby jego twórczość i pozycja w świecie artystycznym. Jubileusz poety uczczono: z pomocą „42 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Wicka Frelichowskiego”. Publiczność otrzymała śpiewniki i wspólnie śpiewała poezję przy akompaniamencie gitar harcerzy. Dzięki temu powstał niesamowity klimat. Oczywiście uczestnicy konkursu i tym razem nie zawiedli wywołując u widowni wiele emocji, czasem nawet wzruszeń. Wśród solistów pierwsze miejsce jury przyznało Karolinie Głuszek, drugie Marcie Wieczorkiewicz, a trzecie trafiło do Emilii Skwierawskiej. Nagrodzono również zespoły: I miejsce zajął PENTASONG, II miejsce Trio: Julia Szymczyk, Monika Sypniowska i Jagoda Trzebiatowska; ex aequo z ZSP nr 1(Oliwia Kiedrowska, Kacper Kobus, Łukasz Wasilewski). Wyróżnienia trafiły do Julii Szymczyk i Moniki Sypniowskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejną edycję Stachuriady za rok!

 

Wyniki – edycja 2016

Dnia 10 grudnia po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w międzyszkolnym konkursie poezji śpiewanej „Śladami Stachury”. Tym razem odbył się on w podziemiach kościoła gimnazjalnego. Aura tego miejsca idealnie stworzyła doskonałą atmosferę. Było bardzo nastrojowo, tajemniczo i artystycznie. Wykonawcy zarówno  gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych przedstawili publiczności utwory  nie tylko Stachury, ale także wielu innych poetów,a a nawet kompozycje COMY.  Konkurs poprowadziły uczennice naszego liceum Weronika Dobek i Adrianna Starsiak, które całkiem udanie zadebiutowały w tej roli. Podczas obrad jury trwał Hyde Park – scena otwarta dla wszystkich. Z zaproszenia skorzystał absolwent naszej szkoły, laureat poprzednich edycji konkursu Darek Buczek, który przypominając piosenkę „Czwarta nad ranem” Starego Dobrego Małżeństwa skłonił do śpiewania publiczność, a nawet jury w składzie s. Vianney’a, Joanna Glaza i Michał Leszczyński. Mimo upływu lat klimat dawnych spotkań z poezją Edwarda Stachury trwa nadal.

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POEZJI ŚPIEWANEJ „ŚLADAMI STACHURY”

SOLIŚCI
I MIEJSCE – MONIKA WARDYN CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI BRUSY
II MIEJSCE – WERONIKA DOBEK LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH
III MIEJSCE – OLIWIA BAKCHAUS LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH

ZESPOŁY
I MIEJSCE – MONIKA WARDYN I JULIA STOLTMANN CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI BRUSY
II MIEJSCE – MAJA I NADIA CZARNECKIE GIMNAZJUM NR 2
III MIEJSCE – ZESPÓŁ Z ZSP NR 1 W CHOJNICACH