Wyniki

Wyniki – edycja 2023

ŚPIEWALI „POD PATRONATEM” STACHURY

W mroźny wieczór 7 grudnia 2023 w podziemiach kościoła gimnazjalnego już po raz trzynasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Śpiewanej ”Śladami Stachury”. Jest on kontynuacją imprezy pod nazwą „Stachuriada”, która rozpoczęła się w roku 2000 i odbywała się w klubie „Pod budą”. Wówczas w całości poświęcona była twórczości poety Edwarda Stachury. Z tego powodu zawsze na początku prezentowany jest jakiś utwór Stachury. W tym roku był to wiersz pt.„Ach, kiedy znowu rusza dla mnie dni” w wykonaniu Heleny Brzezińskiej.

Magiczną atmosferę tego wieczoru zapewnili uczestnicy konkursu, którzy przedstawili po dwie piosenki z bardzo szerokiego repertuaru poezji śpiewanej i nie tylko.

Występom przysłuchiwało się jury w składzie: p. Przemysław Wożniak, p. Michał Leszczyński oraz p. Olgierd Buchwald, które wydało następujący werdykt:

 

I miejsce zajęły Zofia Kosobucka i Urszula Moraczewska z KLO w Chojnicach, drugie miejsce przypadło Karolinie Lewińskiej z II LO w Chojnicach, a trzecie Marii Cyborowskiej z LO im. Filomatów Chojnickich. Dodatkowo przyznano dwa wyróżnienia także dla uczennic z naszej szkoły – Viktorii Nikolaienko i Wiktorii Kupieckiej.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gratulujemy laureatom. Konkurs poprowadziła Agata Narloch.

Wyniki – edycja 2019

Mateusz Górecki wygrywa konkurs „Śladami Stachury 2019”

Duch Edwarda Stachury ponownie zagościł w podziemiach kościoła gimnazjalnego. W tym roku ponownie nie zabrakło miłośników poezji gotowych wystąpić na scenie. Zarówno soliści jak i występujące zespoły dali powód jury do gorączkowej dyskusji na temat werdyktu. Najważniejsze jednak, że każdy z obecnych stał się częścią tego wyjątkowego wieczoru.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

LAUREACI XI EDYCJI KONKURSU POEZJI ŚPIEWANEJ

ŚLADAMI STACHURY” 2019

KATEGORIA – SOLIŚCI

I MIEJSCE

MATEUSZ GÓRECKI LO im. FILOMATÓW CHOJNICKICH

II MIEJSCE

ZUZANNA KOWALCZYK II LO CHOJNICE

ex aequo

MICHAŁ NELKE KATOLICKIE LO CHOJNICE

III MIEJSCE

JULIA KUHN II LO CHOJNICE

WYRÓŻNIENIE

PAWEŁ KIEDROWSKI LO im. FILOMATÓW CHOJNICKICH

KAMIL LESZCZYŃSKI LO im. FILOMATÓW CHOJNICKICH

KATEGORIA – ZESPOŁY

WYRÓŻNIENIE

ZESPÓŁ „AGROCZARNI” ( ZESPÓŁ SZKÓŁ AGROBIZNESU CZŁUCHÓW)

Wyniki – edycja 2018

Konkursowy wieczór ze Stachurą i nie tylko

W czwartek 13.12.2018 r. w klimatycznych podziemiach kościoła gimnazjalnego odbyła się X edycja konkursu poezji śpiewanej zwana „Śladami Stachury” popularnie nazywana „Stachuriadą”. W imprezie wystąpiło jedenastu uczestników, w tym dwa zespoły, a w prezentowanych repertuarach królowały utwory Korteza i zespołu Coma. Nie zabrakło również klasyki – piosenek Marka Grechuty oraz Edwarda Stachury. Wybór dzieł, a także wysoki poziom ich wykonania, stworzył niesamowitą, poetycką i melancholijną atmosferę. Po części konkursowej zarówno uczestnicy, jak i widzowie, mieli okazję uczestniczyć w „hydeparku”, podczas którego każdy mógł wystąpić i spróbować swych sił recytatorskich, jak i wokalnych.
Jury w składzie: siostra Vianney’a, Joanna Glaza oraz Michał Leszczyński przyznało I miejsce ex aequo Julii Lepak i Wiktorii Żmudzkiej z naszej szkoły, II Pawłowi Kiedrowskiemu, a III Mateuszowi Góreckiemu, wyróżnienie zaś otrzymał Oskar Pałubicki. W kategorii zespołów duet Kamila Leszczyńskiego i Mateusza Góreckiego nagrodzony został wyróżnieniem, a III miejsce zajął zespół ,,Na chwilę lub dwie” w składzie: Weronika Sucharska i Michał Gunther.

Wyniki – edycja 2017

Śpiewająco obchodziliśmy urodziny Edwarda Stachury

Siódmego grudnia już po raz dziewiętnasty , zgodnie z tradycja naszej szkoły odbyła się „Stachuriada”. Tym razem była jeszcze bardziej wyjątkowa niż zawsze, gdyż w tym roku Edward Stachura (gdyby żył) obchodziłby osiemdziesiąte urodziny. Ciekawe, jak teraz wyglądałaby jego twórczość i pozycja w świecie artystycznym. Jubileusz poety uczczono: z pomocą „42 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Wicka Frelichowskiego”. Publiczność otrzymała śpiewniki i wspólnie śpiewała poezję przy akompaniamencie gitar harcerzy. Dzięki temu powstał niesamowity klimat. Oczywiście uczestnicy konkursu i tym razem nie zawiedli wywołując u widowni wiele emocji, czasem nawet wzruszeń. Wśród solistów pierwsze miejsce jury przyznało Karolinie Głuszek, drugie Marcie Wieczorkiewicz, a trzecie trafiło do Emilii Skwierawskiej. Nagrodzono również zespoły: I miejsce zajął PENTASONG, II miejsce Trio: Julia Szymczyk, Monika Sypniowska i Jagoda Trzebiatowska; ex aequo z ZSP nr 1(Oliwia Kiedrowska, Kacper Kobus, Łukasz Wasilewski). Wyróżnienia trafiły do Julii Szymczyk i Moniki Sypniowskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejną edycję Stachuriady za rok!

Wyniki – edycja 2016

Dnia 10 grudnia po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w międzyszkolnym konkursie poezji śpiewanej „Śladami Stachury”. Tym razem odbył się on w podziemiach kościoła gimnazjalnego. Aura tego miejsca idealnie stworzyła doskonałą atmosferę. Było bardzo nastrojowo, tajemniczo i artystycznie. Wykonawcy zarówno  gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych przedstawili publiczności utwory  nie tylko Stachury, ale także wielu innych poetów,a a nawet kompozycje COMY.  Konkurs poprowadziły uczennice naszego liceum Weronika Dobek i Adrianna Starsiak, które całkiem udanie zadebiutowały w tej roli. Podczas obrad jury trwał Hyde Park – scena otwarta dla wszystkich. Z zaproszenia skorzystał absolwent naszej szkoły, laureat poprzednich edycji konkursu Darek Buczek, który przypominając piosenkę „Czwarta nad ranem” Starego Dobrego Małżeństwa skłonił do śpiewania publiczność, a nawet jury w składzie s. Vianney’a, Joanna Glaza i Michał Leszczyński. Mimo upływu lat klimat dawnych spotkań z poezją Edwarda Stachury trwa nadal.

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POEZJI ŚPIEWANEJ „ŚLADAMI STACHURY”

SOLIŚCI
I MIEJSCE – MONIKA WARDYN CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI BRUSY
II MIEJSCE – WERONIKA DOBEK LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH
III MIEJSCE – OLIWIA BAKCHAUS LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FILOMATÓW CHOJNICKICH

ZESPOŁY
I MIEJSCE – MONIKA WARDYN I JULIA STOLTMANN CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI BRUSY
II MIEJSCE – MAJA I NADIA CZARNECKIE GIMNAZJUM NR 2
III MIEJSCE – ZESPÓŁ Z ZSP NR 1 W CHOJNICACH

Skip to content