Kwietniowe Spotkania z Poezją

KWIETNIOWE SPOTKANIA Z POEZJĄ

Spotkania z Poezją 2024

Spotkania z Poezją 2023

Nadszedł czas Kwietniowych! To już XXX Jubileuszowe spotkanie!

Z ogromną radością informujemy, że  delektujemy się w naszej szkole POEZJĄ.

W auli LO możemy posłuchać uczestników śpiewających poezję lub recytujących wiersze oraz pośmiać się z zapowiedzi, czyli  scenek kabaretowych, które przygotowali uczniowie.

Spotkania z Poezją 2022

Nadszedł czas Kwietniowych!

Z ogromną radością informujemy, że  delektujemy się w naszej szkole POEZJĄ.

W auli LO możemy posłuchać uczestników śpiewających poezję lub recytujących wiersze oraz pośmiać się z zapowiedzi, czyli  scenek kabaretowych, które przygotowali uczniowie.

Spotkania z Poezją 2019

Nadszedł czas Kwietniowych!

Z ogromną radością informujemy, ze od wczoraj delektujemy się w naszej szkole POEZJĄ.

Rozpoczęły się XXVIII Kwietniowe Spotkania z Poezją, czyli znany w regionie konkurs, który potrwa aż do piątku. W auli LO codziennie od godziny 17.00 możemy posłuchać uczestników śpiewających poezję lub recytujących wiersze oraz pośmiać się z zapowiedzi, czyli  scenek kabaretowych, które przygotowali uczniowie.

Każdy dzień konkursu rozpoczyna się od imprezy towarzyszącej. W środę gościem Kwietniowych był zespół „Szeptem” pod kierownictwem pani Hanny Butkiewicz, który w koncercie poezji śpiewanej przypomniał różne znane utwory – od wykonywanych przez  SDM po G. Turnaua.

W czwartek odbędzie się spotkanie z panią Karoliną Wolińską, autorką bloga pod nazwą  „Nasze poletko” i inicjatorką Kwietniowych Spotkań z Poezją sprzed 28 lat.

W piątek zapraszamy również na godzinę 17.00 na uroczystą galę finałową, w trakcie której zostaną wręczone nagrody i odbędzie się promocja najnowszego tomiku „Kuszenie Pegaza” zawierającego utwory twórców nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu.

Rozkład występów :

Rozkład występów Kwietniowe 2019 – 3 kwietnia

Rozkład występów Kwietniowe 2019 – 4 kwietnia

Kwietniowych Spotkań z Poezją 2018

Rozkład występów :

Rozkład występów Kwietniowe 2018 – 11 kwietnia

Rozkład występów Kwietniowe 2018 – 12 kwietnia

Relacja z Kwietniowych Spotkań z Poezją 2017

Trudno opisać „wiatr poezji”, który przetoczył się przez aulę naszej szkoły w  dniach 5-7 kwietnia.

Licznie zgromadzona publiczność mogła wsłuchiwać się w wystąpienia uczestników XXVI Kwietniowych Spotkań z Poezją., którzy przybyli z różnych szkół i placówek kulturalnych naszego regionu: z Brus, Czerska, Lubni, Tucholi, Stobna i oczywiście Chojnic. Niezwykły klimat tego konkursu nieodmiennie sprawia, że ci, którzy lubią mówić wiersze , śpiewać poezję, pisać utwory czy tylko słuchać, czują potrzebę odwiedzenia naszej szkoły w tym szczególnym czasie.

Zmaganiom konkursowym towarzyszą kabaretowe scenki przygotowywane przez uczniów, stanowiące zapowiedź kolejnych uczestników.  W tym roku miejscem ich akcji był las, w którym można było spotkać m.in.  Guślarza wywołującego duchy, harcerzy, Jasia i Małgosię, ojca Mateusza tropiącego na rowerze mordercę oraz np. Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego wiodących spór o wyższości swojej twórczości.

Oprócz uczestników konkursu na scenie pojawili się goście specjalni. W środę znany poeta regionu, dziennikarz i działacz kulturalny Kazimierz Rink przeprowadził  Lekcję poetycką, zatytułowaną „Piszę, więc jestem”, a w czwartek dał koncert poezji śpiewanej nasz absolwent, laureat poprzednich edycji konkursu Szymon Borzych z przyjaciółmi Januarym Porębskim – gitara i Romanem Piekarskim – instrumenty klawiszowe.

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy za rok. Wyniki konkursu publikujemy poniżej.

Wyniki Kwietniowych Spotkań z Poezją 2017

JURY KONKURSU XXVI KWIETNIOWE SPOTKANIA Z POEZJĄ

 Anna Buchwald,  Maria Eichler, Joanna Glaza  i Michał Leszczyński zdecydowało się przyznać nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

w kategorii „Spotkania twórców”

PROZA

I miejsce:  Aleksandra Miloch

II miejsce:    Adam Glaza

 III miejsce:   Joanna Warnke

Wyróżnienie:  Grzegorz Orlikowski

POEZJA

I miejsce:    Joanna Warnke

ex aequo :    Sara Kasperska

 II miejsce:    Dominika Szałkowska

 III miejsce:   Jakub Baranowski

 Wyróżnieni:   Maria Pawłowska,  Martyna Piwowarska

Harmonogram występów można pobrać tutaj Harmonogram występów 2017

ZAPROSZENIE

spotkania_z_poezja_termin

WYNIKI KONKURSU NA PLAKAT PROMUJĄCY KWIETNIOWE SPOTKANIA Z POEZJĄ

Na posiedzeniu w dniu 4 kwietnia 2016 roku jury w składzie: Kazimierz Lemańczyk, Michał Leszczyński,  Marek Hackert, Joanna Glaza  i Olgierd Buchwald zdecydowało się przyznać I miejsce Natalii Wysockiej. Wyróżnione zostały prace Julii Jasińskiej i Klaudii Topolewskiej.

Wręczenie nagród odbędzie się w auli LO im. Filomatów Chojnickich w dniu 22 kwietnia 2016 o godz. 17.00 na uroczystej gali podsumowującej jubileusz 25-lecia Kwietniowych Spotkań z Poezją.

Filmik

Pierwsza relacja filmowa z Kwietniowych

 

 

Terminy

15-16 kwietnia godz. 1700 – konkurs interpretacji oraz poezji śpiewanej (aula)

17 kwietnia godz. 1700  – ogłoszenie wyników konkursu w trzech kategoriach (twórczość własna, interpretacja i poezja śpiewana). Uroczyste wręczenie nagród laureatom i prezentacja tomiku poezji „Kuszenie Pegaza”


Zapraszamy!

Skip to content