Stachuriada

Stachuriada

Informacje o Stachuriadzie EDYCJA 2021

Informacje o Stachuriadzie EDYCJA 2019

Informacje o Stachuriadzie EDYCJA 2017

Relacja ze Stachuriady

Dnia 8.12.2016r. w podziemiach kościoła gimnazjalnego już po raz ósmy odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Śpiewanej ”Śladami Stachury”. Jest on kontynuacją imprezy pod nazwą „Stachuriada”, która rozpoczęła  się 18 lat temu i odbywała się w klubie „Pod budą”. W całości była wtedy poświęcona twórczości poety Edwarda Stachury. Od czasu zmiany formuły spotkania na konkurs zawsze na początku prezentowany jest jakiś utwór Stachury. W tym roku była to „Anatema na śmierć” w wykonaniu Ady Starsiak.
Magiczną atmosferę tego wieczoru zapewnili uczestnicy konkursu, którzy przedstawili po dwie piosenki z bardzo szerokiego repertuaru poezji śpiewanej i nie tylko. Werdykt wydało jury w składzie: p. Joanna Glaza, p. Michał Leszczyński oraz p. Radosław Osiński.

I miejsce w kategorii zespołów zajęły Maja i Nadia Czarneckie z Gimnazjum nr 2, drugie miejsce przypadło Oliwiii i Benkowi z Technikum na Kościerskiej, a trzecie zespołowi „Jedynka z Kościerskiej”.
Wśród solistów przyznano dwa pierwsze miejsca: Marcie Wieczorkiewicz z naszej szkoły oraz Martynie Szamockiej z ZSLiA w Tucholi. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Żmudzka z LO im. Filomatów Chojnickich. Trzeciego miejsca nie przyznano.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gratulujemy laureatom. Gorąco zapraszamy w przyszłym roku, abyście razem z nami przenieśli się w ten wyjątkowy świat słów i nut. Do zobaczenia!

Skip to content