Aktualności

Turniej badmintona i szkolenie Shuttle Time – Chojnice 2016

24 września 2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół odbył się Turniej Amatorów organizowany przez trenerów Pomorskiego Związku Badmintona z Gdańska. Udział w nim wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele i sympatycy badmintona. Rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.

Wyniki klasyfikacji końcowej:

Kobiety:

 1. Anna Firlit
 2. Patrycja Drobińska
 3. Weronika Jażdżewska
 4. Dominika Sajnaj
 5. Ewelina Dolna
 6. Julia Windorpska
 7. Alicja Patela

Mężczyźni:

 1. Dariusz Mindykowski
 2. Leszek Szank
 3. Marcin Czajka
 4. Zbigniew Czajka
 5. Wojciech Mazur
 6. Bartłomiej Ossowski
 7. Daniel Szumacher
 8. Łukasz Stanek

Wyróżnienie i nagrodę specjalną otrzymała najmłodsza – 7 letnia zawodniczka – Marta Czajka.

Z inicjatywy nauczycielki wychowania fizycznego Pani Joanny Biesek i przychylności Pani Dyrektor Małgorzaty Gierszewskiej Zespół Szkół w Chojnicach stał się partnerem Pomorskiej Federacji Sportu w Gdańsku w realizacji programów upowszechniania badmintona w roku 2016 realizując Pomorski Program Wojewódzki „Badminton Łączy Pokolenia” oraz program Polskiego Związku Badmintona „Shuttle Time”. W ramach tego programu odbyło się szkolenie dla nauczycieli i sympatyków badmintona prowadzone przez trenera Przemysława Ciastonia. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat BWF oraz materiały szkoleniowe.

 

 

Badminton – sport olimpijski staje się coraz popularniejsza dyscyplina sportową. W dniu  10 września 2016r. na Stadionie Narodowym w Warszawie Polski Związek Badmintona przeprowadził dla 13 tysięcy uczestników Narodowy Dzień Badmintona. Grano na 51 kortach. Od roku szkolnego 2016-2017 został wprowadzony do rozgrywek szkolnych Województwa Pomorskiego.

 

Skip to content