AktualnościSukcesy uczniów

II miejsce uczniów Technikum w IT UNICORN!

Ferie już prawie na półmetku, a uczniowie klasy IV TI Gracjan Statkiewicz i Hubert Szymik nie odpoczywają. W dniu dzisiejszy wzięli udział w II edycji Konkursu Technologii Informatycznych IT UNICORN. Organizatorem konkursu jest filia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Nadnotecki Instytut UAM w Pile. Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów szkół ponadpodstawowych rozwojem myślenia algorytmicznego wraz z doskonaleniem umiejętności programistycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-5 wszystkich kategorii szkół ponadpodstawowych.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: online i stacjonarnym. ETAP I (ONLINE): przeprowadzany został w charakterze otwartym, polegał na rozwiązaniu zadania programistycznego przez ucznia/zespół uczniów i przesłaniu go wraz z dokumentem PDF. W wyniku tego etapu wyłoniono 17 uczestników, którzy właśnie w dniu dzisiejszym wzięli udział w ETAPIE II (STACJONARNYM). Uczestnicy otrzymali do rozwiązania zadanie programistyczne dostosowane do poziomu nauczania szkoły średniej w zakresie informatyki i matematyki. Wszystkie szczegóły II etapu są opisane w Regulaminie Konkursu.

Huber i Gracjan dowiedli, że nawet w ferie warto poświęcić „chwilę” na swoją pasję i zmierzyć się z rówieśnikami. Wywalczyli II miejsce w konkursie oraz otrzymali nagrody rzeczowe w postaci TABLETÓW.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content