Aktualności

O znaczeniu torfowisk 

26 dnia października uczniowie ZS wysłuchali kolejnego wykładu z cyklu “Czwartkowe spotkania z przyrodą”. Miejscem spotkania miłośników środowiska naturalnego było Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie. Wykład pt.„Znaczenie długoterminowych badań ekologicznych dla ochrony i odtwarzania torfowisk”wygłosił prof. dr hab. Mariusz Lamentowicz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prelegent niezwykle ciekawie opowiadał o torfowiskach, zarówno tych dotyczących naszego regionu jak i innych obszarów Ziemi. Wyświetlał zdjęcia oraz przedstawiał badania naukowe dotyczące tych cennych rezerwuarów wody słodkiej i magazynów węgla. Odpowiadał również na pytania gości. Temat bardzo nas zainteresował.  Jeszcze w drodze powrotnej do Chojnic wymienialiśmy się spostrzeżeniami i wrażeniami. Zdobytą wiedzę wykorzystamy na lekcjach i nie tylko. 

Skip to content