Spotkanie z pracownikami diagnostyki laboratoryjnej „Diagnostyka+”

Dnia 21 czerwca 2023r. uczniowie klasy 1 i 2 o profilu biologiczno- chemicznym mieli okazję spotkać się z pracownicami diagnostyki laboratoryjnej „Diagnostyka+”. Panie przedstawiły nam prezentację multimedialną, w której bardzo dokładnie opisały na czym polega ich praca. Młodzież dowiedziała się m.in.: jakie badania wykonują, jakie rodzaje materiału biologicznego są pobierane i badane, jakie warunki muszą być spełnione, aby właściwie dokonać badania, czy też jakie maszyny są wykorzystywane w ich pracy.

Laboratorium diagnostyczne składa się z wielu oddziałów np.: punktu pobrań, pracowni analityki ogólnej, pracowni hematologii i koagulologii, pracowni biochemii i immunochemii, a także pracownia mikrobiologii. Każdy dział wykonuje inne badania. Na koniec uczniowie mieli okazję zadawać pytania, a Ci aktywni otrzymali gadżety. Młodzież była pod ogromnym wrażeniem jak ważny i skomplikowany jest to zawód.