AktualnościSport

Powiatowa licealiada w koszykówce

01.04.2016 na Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Chojnicach odbył się finał powiatowej licealiady w koszykówce chłopców i dziewcząt.  Do rywalizacji przystąpiły po 3 zespoły męskie i damskie- Zespół Szkół Chojnice, II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach oraz Liceum Ogólnokształcące z Czerska. Zmagania miały na celu wyłonienie reprezentanta Powiatu Chojnickiego w zbliżających się półfinałach wojewódzkich.

Zawody rozpoczęły się punktualnie o 9, kiedy to zawodniczki UKS Ogólniak zmierzyły się z rywalkami z Czerska. Pojedynek był niezwykle zacięty. Na zdobyte punkty jednych, odpowiadano trafionym koszem drugich. Dopiero w 3 kwarcie UKS’owi udało się wypracować  5 punktowe prowadzenie, które sukcesywnie było powiększane aż do końca spotkania. Po meczu dziewcząt  przyszedł czas na starcie chłopców. Uczniowie ZS Chojnice mierzyli się z II LO. Wzięli oni przykład ze swych szkolnych koleżanek i po mocnym uderzeniu w I kwarcie nie oddali prowadzenia do ostatniego gwizdka.

Potężny zastrzyk adrenaliny dostarczyły chojnickie derby dziewcząt. Zawodniczki z II LO szybko objęły prowadzenie w trzecim tego dnia meczu i przez długi czas utrzymywały korzystny dla siebie wynik. Jednak cierpliwa, dokładna gra i konsekwencja w realizacji zamierzeń taktycznych umożliwiły dziewczętom z UKS Ogólniak odrobić straty i wygrać spotkanie.

Kiedy przyszła ich kolej, reprezentanci naszej szkoły w meczu z LO Czersk nie pozostawili żadnych złudzeń. Kontrolując przebieg spotkania i prezentując wspaniały poziom rzemiosła koszykarskiego udowodnili kto w jest najlepszy w powiecie.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z Zespołu Szkół Chojnice awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 05.04.2016 w Starogardzie Gdańskim ( chłopcy ) i  08.04.2016 w Kościerzynie ( dziewczęta )

Opiekunem zespołu dziewcząt jest pani mgr Monika Szlanga, a zespołu chłopców pan mgr Jarosław Wróblewski.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!