AktualnościSport

Powiatowe Finały Licealiady w koszykówce 3×3

Nieudanie dla naszych reprezentacji zakończyły się Powiatowe Finały Licealiady w koszykówce 3×3. Zarówno reprezentacja żeńska jak i męska zakończyły rozgrywki na II miejscach.

15 listopada 2021 r. w Zespole Szkół odbyły się zawody dziewcząt do których poza reprezentacją „starego ogólniaka” przystąpiło Technikum nr 1 i „drugi ogólniak”. Imprezę inaugurowały najgorętsze derby w mieście czyli spotkanie „Starego” z „Nowym”. Niestety problemy z wykańczaniem akcji spowodowały, że od pierwszych minut nasze koleżanki musiały gonić wynik. Nie udało im się tego dokonać i po 10 minutach spotkania musiały uznać wyższość II LO. Mecz z Technikum nr 1 z ulicy Kościerskiej to walka o honor i odbudowanie nastrojów po nieudanym pierwszym meczu. W tym spotkaniu dziewczęta zaprezentowały się znacznie lepiej, szukając łatwych rzutów, które lądowały w koszu.

Końcowa klasyfikacja 1. II LO, 2. ZS Chojnice, 3. Centrum Nauk Technicznych.

Podobny przebieg miały zawody chłopców które zostały rozegrane 17listopada 2021 r. Nasi koledzy rozpoczęli od spotkania z „nowym ogólniakiem” i tak samo jak dziewczęta mieli problem ze skutecznością w trakcie całego spotkania. Spudłowane rzuty przyczyniły się do przegranej z rywalami ze Świętopełka. Po ochłonięciu i wyciągnięciu wniosków dwa kolejne spotkania okazały się formalnością. Reprezentanci ZS Chojnice w spotkaniach z Tech. nr 1 i Tech. Nr 3 kontrolowali przebieg spotkań, uważnie dzieląc się piłką, szukając prostych rzutów i twardo grając w obronie. Obydwa spotkania zakończyły się naszym zwycięstwem.

Końcowa klasyfikacja . 1. II LO, 2. ZS Chojnice, 3. Centrum Nauk Technicznych, 4. Technikum nr 3

Dziękujemy za emocje i walkę do samego końca!

Skip to content