AktualnościSukcesy uczniów

Stypendia dla Filomatów

Serdecznie gratulujemy bardzo licznej grupie olimpijczyków szczebla centralnego naszego liceum, którzy zostali nagrodzeni za swoje osiągnięcia stypendiami naukowymi Starosty Powiatu Chojnickiego.

W gronie nagrodzonych przez Pana Starostę Marka Szczepańskiego znaleźli się: Katarzyna OrłowskaKrzysztof BartelaAnna Frymark (tegoroczni absolwenci  klasy geo-wos), Marta Berent, Jeremi MrówczyńskiJulia PiesikNatalia SkórczewskaMartyna KoseckaBartłomiej Kosiedowski (IIIE, geo-wos), Wiktoria Tandecka (IICg, pol-biol), Agata WodowskaZuzanna Machalewska oraz Tomasz Rybarczyk (IIE, geo-wos po SP)

Nasza trzynastka stypendystów sięgała po tytuły laureatów i finalistów szczebla centralnego  w olimpiadach: wiedzy o Polsce i świecie współczesnym; historycznej; wiedzy o Unii Europejskiej; wiedzy o prawach człowieka w świecie współczesnym; znajomości Afryki; wiedzy o mediach; wiedzy o bezpieczeństwie i obronności; wiedzy o III RP; wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg”; wiedzy o społeczeństwie.  Dzięki sukcesom w finałach olimpiad mogą wybierać spośród ogromnej ilości indeksów na uczelnie wyższe (np. prawo, kryminologię i inne kierunki społeczne, filologie, lingwistyki, kierunki ekonomiczne)                                                                                                                                           

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content