AktualnościSukcesy uczniów

Sukces w finale Olimpiady

Marta Berent (IIIE, geo-wos), Tomasz Rybarczyk (IIE, geo-wos po SP), Monika Belke (IIEg, geo-wos) zostali laureatami szczebla centralnego, a Wiktoria Tandecka (IICg, pol-biol) i Kornelia Kryger (IIE) uzyskały status finalisty szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Uniwersytet Warszawski.

Marta po emocjonującym quizie, do którego zakwalifikowała się najlepsza dwunastka zawodów zajęła IV miejsce w Polsce. W finale olimpiady naszą szkołę reprezentowała również Amanda Szyszka (IIEg).

Do etapu centralnego (finału) olimpiady zakwalifikowało się 137 uczniów. Tytuł laureata szczebla centralnego uzyskało 36 osób, tyle samo otrzymało tytuł finalisty szczebla centralnego. Laureaci tej olimpiady są zwalniani z postępowania rekrutacyjnego na kilkunastu uczelniach w kraju, zaś finaliści na kilku.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content