Aktualności

Wizyta w Izbie Administracji Skarbowej w Gdańsku

Dnia 16 kwietnia odwiedziliśmy Izbę Administracji Skarbowej oraz Pomorski Urząd Skarbowy w Gdańsku. Wizyta ta była efektem podpisanego niedawno porozumienia o wzajemnej współpracy. Wzięli w niej udział uczniowie naszego Technikum – klasy technikum ekonomicznego i handlowego różnych roczników.

W podziemiach budynku w siedzibie Izby Administracji Skarbowej przy ul. Długiej zwiedziliśmy Izbę Pamięci Cła i Skarbowości. Pomysłodawcą jej powstania był wieloletni funkcjonariusz (obecnie kustosz) Artura Sobczaka. Pan Artur przez ponad 30 lat kolekcjonował eksponaty, które związane są z historią cła, formacji celnej oraz skarbowej głównie z początku XIX w. Z wielką pasją opowiadał o zgromadzonych zbiorach. Następnie Rzecznik prasowy podkom. Sebastian Pakalski opowiedział nam o tym jak powstała Krajowa Administracja Skarbowa (rys historyczny), jak wygląda praca urzędnika oraz jakie działania podejmuje urząd w celu ułatwienia kontaktów z podatnikami.

Następnie udaliśmy się do Pomorskiego Urzędu Skarbowego przy ul. Żytniej. Przywitani zostaliśmy przez Zastępcę Naczelnika Pomorskiego Urzędu Skarbowego Łukasza Badurę. Wzięliśmy tu udział w warsztatach na temat podatków. Dowiedzieliśmy się o Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej, e-Usługach oraz zasadności wystawiania i brania paragonów.

Były to bardzo owocne warsztaty. Liczymy na kolejne tak udane spotkania.

Skip to content