Aktualności

Szkolenie strzeleckie w Suchej

Młodzież naszej szkoły (klasa Ib LO) uczestniczyła w zajęciach z zakresu kształcenia działań proobronnych w ramach ogólnopolskiego programu Służby Więziennej „W SŁUŻBIE OJCZYŹNIE”. Zajęcia odbyły się 11 stycznia br. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Suchej.

Szkolenie strzeleckie, które jest głównym zagadnieniem programu, przeprowadził wykładowca ośrodka mł. chor. Łukasz Śniegowski. Zajęcia obejmowały część teoretyczną, w której skład wchodziły zasady bezpiecznego posługiwania się bronią palną i zapoznanie się z rodzajami broni np. pistoletu, karabinka, strzelby powtarzalnej. Część praktyczna natomiast odbyła się na strzelnicy kontenerowej z wykorzystaniem trenażera strzeleckiego.

Dodatkowo nasi uczniowie w budynku dydaktycznym mieli możliwość zobaczenia, jak wygląda cela mieszkalna, cela zabezpieczająca oraz cela izolacyjna. O realiach codziennego życia za murami więzienia oraz o obowiązkach funkcjonariuszy Służby Więziennej opowiadał nam wykładowca ośrodka st. chor. sztab. Rafał Gąsiorowski.

Szkolenie strzeleckie oraz zajęcia w budynku dydaktycznym, gdzie słuchacze Służby Więziennej realizują program szkolenia zawodowego, były bardzo interesujące i pouczające. Dziękujemy wykładowcom Działu Organizacji Szkolenia Służby Więziennej w Suchej za możliwość uczestniczenia w tych zajęciach.

Organizatorzy wyjazdu: Hanna Wojewska, Dominika Granowska i Paweł Skonieczny

Skip to content