Aktualności

CodeWeek – programujemy w Pythonie

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Programowanie w języku Python z roku na rok pnie się w rankingu i obecnie jest 3 językiem programowania zaraz za językiem Java i C. (Indeks TIOBE na październik 2019 …). Uczniowie Zespołu Szkół w Chojnicach kontynuują wydarzenie CodeWeek i do końca listopada w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych będą przygotowywać się do uzyskania certyfikatu ECDL z Podstaw Programowania. W trakcie zajęć poznają składnię i specyfikę języka programowania Python. W ramach zajęć uczniowie poznają główne pojęcia związane z myśleniem komputacyjnym i kodowaniem. Poznają podstawy programowania w języku Python oraz pracę w Microsoft Visual Studio – zintegrowanym środowisku programistycznym firmy Microsoft.

Skip to content