AktualnościSport

Finał licealiady w piłce siatkowej dziewcząt

26.03.2018 Zespół Szkół Chojnice po raz kolejny miał przyjemność być organizatorem powiatowego finału licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. O miano najlepszej drużyny w powiecie walczyły zwycięskie zespoły z eliminacji miejskich ( ZS Chojnice, II LO ) oraz reprezentantki LO z Brus. Spotkania z Brusami potwierdziły dominację Chojnickich drużyn. Zarówno ZS Chojnice, jak i Nowy Ogólniak wygrały z przyjezdnymi po 2 sety. Najważniejszym i jednocześnie najbardziej ekscytującym tego dnia meczem były derby Chojnic. Pomimo kilko-punktowej przewagi i dobrej gry w pierwszej połowie seta, zawodniczki UKS przegrały pierwszą część spotkania. W drugim secie nie pozwoliły sobie na dekoncentrację. Wykorzystały każdy błąd rywalek i szybko doprowadziły do tie-break’a wygrywając do 14! Rozstrzygający set dostarczył takich emocji jakich hala Zespołu Szkół nie widziała od dawna. Mocna zagrywka drużyny II LO dała im 4 punktowe prowadzenie. Był to też moment zwrotny w grze naszego zespołu. Po zmianie stron dziewczęta ze Starego zaczęły odrabiać straty i przy głośnym dopingu klubu kibica wyrwały zwycięstwo- pokonując Nowy Ogólniak 16-14.

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i życzymy powodzenia w ½ finału wojewódzkiego !

 

Skip to content