Aktualności

JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED KORONAWIRUSEM COVID-19

Nowy koronawirus SA RS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Najczęściej występujące objawy to: gorączka, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem. Chorobie mogą towarzyszyć bóle mięśni i zmęczenie. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Obecnie nie istnieje szczepionka przeciwko chorobie koronawirusowej COVID-19.

Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia:

  1. Często myj ręce wodą i mydłem lub środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu
  2. Gdy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos chusteczką lub wewnętrzną stroną łokcia
  3. Unikaj bezpośredniego kontaktu z innymi osobami

Zawieszenie zajęć w szkołach, to nie dni wolne od nauki. Czytaj książki, uzupełniaj wiadomości, rozwijaj kompetencje, ucz się języków obcych. Korzystaj z platformy epodręczniki.pl  i materiałów polecanych  przez nauczycieli. Zrezygnuj z wszelkich spotkań towarzyskich, nie korzystaj  z komunikacji publicznej, pozostań w domu.

PAMIĘTAJ! To również od ciebie zależy, czy wirus będzie się rozprzestrzeniał.

Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus

WAŻNE TELEFONY

800 190 590 – nr infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia korona wirusem

52 396 80 80 / 52 397 63 96 –  Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Chojnicach

52 334 44 65 –  pomoc psychologiczno-pedagogiczną oferuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna  w Chojnicach

Skip to content