AktualnościSukcesy uczniów

Jędrzej w finale Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym!

Jędrzej Zabrocki (IIE, geo-wos) zajął I miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym i z maksymalną liczbą punktów awansował do etapu centralnego.

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zapewnia laureatom i finalistom szczebla centralnego 100% na maturze z wiedzy o społeczeństwie, a także zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na najbardziej obleganych kierunkach renomowanych uczelni w kraju (w tym np. na prawo na Uniwersytecie Warszawskim).

Do etapu centralnego olimpiady z województwa pomorskiego awansowało zaledwie pięć osób. Jędrzej jest w tym gronie jedynym uczniem, który nie uczęszcza do trójmiejskiego liceum. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Warszawski.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content