AktualnościSukcesy uczniów

Marta w finale Olimpiady Wiedzy o IIIRP

Marta Berent (IIIE, geo-wos) znalazła się w gronie dwóch osób z województwa pomorskiego, które reprezentować będą nasze województwo w etapie centralnym olimpiady. Finał olimpiady odbędzie się w czerwcu w Białymstoku.

Marta zwyciężyła w etapie okręgowym olimpiady. III miejsce w województwie w zawodach okręgowych zajęła Zuzanna Błaszkowska (IIEg, geos-wos), a IV Radosław Daniels (IIIE). Oboje byli bardzo bliscy uzyskania kwalifikacji do etapu centralnego olimpiady. Zuzanna i Radosław, a także Monike Belke (IIEg), Aleksandra Kloskowska (IIE, geo-wos po SP) oraz Wiktoria Petelska (IIIE) uzyskali status finalistów etapu okręgowego. W zawodach okręgowych naszą szkołę reprezentował także Szymon Jawdyk (IIIE).

Laureaci i finaliści szczebla centralnego Olimpiady uzyskują zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na kilkudziesięciu uczelniach w kraju, np. UAM w Poznaniu, Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Warszawskim, UMK w Toruniu.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content