AktualnościDziałalność TPLO

Ognisko Pokoleń

28 września odbyło się tradycyjne „Ognisko Pokoleń” łączące wszystkich tych, którzy ze szkołą związali się choć na chwilę. Nie zabrakło absolwentów, przyjaciół szkoły, rodziców oraz tych, którzy codziennie swą pracą i zaangażowaniem tworzą ją każdego dnia – nauczycieli i uczniów.

Na wstępie uczniowie przenieśli zebranych do krainy poezji. W starannie przygotowanym programie artystycznym znalazły się utwory absolwenta liceum prof. Janusza Gierszewskiego oraz poezja śpiewana inspirowana utworami znanych poetów. Całość powstała dzięki inspiracji i zaangażowaniu pp. Grażyny Szumskiej i Anny Schulz.

W dalszej części spotkania dyrektor szkoły p. Małgorzata Gierszewska wręczyła wyróżnienie dedykowane szczególnie zasłużonym we wspieraniu szkoły. Medal „sincere et corda” trafił do kanclerza Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy doc. Filipa Sikory. Na spotkaniu obecny był też poprzedni rektor uczelni, a wcześniej wojewoda bydgoski prof. Wiesław Olszewski. W podziękowaniu za wyróżnienie padły też słowa o podtrzymaniu dalszej współpracy i chęci wspierania szkoły.

Szkołę wspiera również p. Janusz Moga dla którego przygotowane zostały specjalne podziękowania, dzięki jego firmie oraz zaangażowaniu p. Henryka Dłużewskiego udało się ukończyć budowę obelisku.

Wśród gości tego wieczoru nie zabrakło absolwentów, wśród nich p. Macieja Daleckiego, który przekazał na ręce p. M. Gierszewskiej czapkę swojego ojca z okresu nauki.

O podtrzymanie tradycji noszenia czapek dbają władze Towarzystwa Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego. Prezes TPLO p. Sebastian Matthes przedstawił wzór czapki dostępnej dla absolwentów jednocześnie zachęcając do jej zakupu i składania zamówień.

Na zakończenie można było podziwiać portrety wybitnych absolwentów, których galerię stworzyła Dominika Laska. Wystawa w murach auli inspirowała do przyjrzenia się portretom, a także wspólnych rozmów. Podziwiać można było także wystawę publikacji na temat szkoły przygotowaną przez pp. Natalię Grabowską i Monikę Paczkowską. „Ognisko Pokoleń” zebrani opuszczali z tomikiem poezji J. Gierszewskiego pt. „Samotność – trucizna życia codziennego” lub „Galerią Wielkich” zawierającą biogramy i portrety zasłużonych nauczycieli okresu międzywojennego.

Olgierd Buchwald

fot. chojnice.com

Skip to content