AktualnościSukcesy uczniów

Ośmioro Filomatów w etapie centralnym olimpiady!

Prawa człowieka to tematyka bliska olimpijczykom z naszej szkoły. W VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym osiągnęliśmy historyczny sukces. Komitet Główny Olimpiady zakwalifikował ośmioro uczniów naszego liceum do etapu centralnego, który odbędzie się na początku marca na Uniwersytecie w Białymstoku. Żadna ze szkół w Polsce nie będzie mieć tak licznej reprezentacji w finale zawodów.

Do finału olimpiady awansowali: Katarzyna Orłowska z klasy IIE (zajęła I miejsce w województwie), Marta Berent z IE (II miejsce), Monika Bruska (ex aequo II miejsce w województwie), Krzysztof Bartela, Piotr Walczak, Sylwester Banaszak (wszyscy z IIE), Julia Piesik z IE oraz Michalina Koczara z klasy IIIE.

Finalistami etapu okręgowego tej olimpiady zostali: Natalia Skórczewska oraz Jakub Bruski (oboje IE) oraz Janusz Szudrowicz z IIE. Do etapu okręgowego awansowali: Marta Kobus oraz Dominik Piechowski (oboje z IIIE), Konrad Rudnik z IIE, Anna Chełmowska z IE.

Laureaci i finaliści szczebla centralnego tej olimpiady są zwalniani z postępowania rekrutacyjnego na kilkudziesięciu kierunkach wielu uczelni w kraju, w tym na prawie, kierunkach społecznych, ekonomicznych, filologiach.

Opiekunem wymienionych powyżej olimpijczyków jest Pan Jacek Borzyszkowski.

btrmdn
Skip to content