Aktualności

Poetycki Listopad po raz szósty

Angielska poezja ma się dobrze w murach naszej szkoły. 4 grudnia, po raz szósty w filomackiej auli odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej, pt. „Poetic November”. Konkurs został zorganizowany przez zespół przedmiotowy języka angielskiego pod kierownictwem nauczycielek Ewy Steinke oraz Małgorzaty Peplińskiej.

Celem konkursu jest poszerzenie znajomości literatury i twórczości poetów anglojęzycznych przez uczniów, zwiększenie zainteresowania uczniów poezją obcojęzyczną, oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich i twórczych. A zainteresowanie to nie maleje. Do konkursu zgłosiło się kilkunastu uczniów szkół podstawowych oraz licealnych z regionu chojnickiego. Uczestnicy zaprezentowali amerykańskie lub angielskie utwory w dwóch kategoriach: interpretacja poezji, poezja śpiewana. W tej ostatniej wykonawcy mogli zaśpiewać jedną piosenkę autorstwa Boba Dylana, Leonarda Cohena, lub też Amy Winehouse. Wybór w kategorii interpretacji był dowolny.

Odrębną kategorią było napisanie limeryków. I tu organizatorzy mogą się cieszyć z tego, że uczniowie chętnie podejmują się wyzwania napisania własnych krótkich form poetyckich. Kilkunastu uczniów ze SP nr 1 w Chojnicach nadesłało swoje limeryki i tam też powędrowało większość dyplomów.

W poszczególnych kategoriach miejsca zajęli:

Interpretacja poezji:

I miejsce – Mikołaj Skrzypczak, II LO im. Władysława Andersa w Chojnicach (,,A Dream within a Dream/ A. E. Poe)

II miejsce – Fabian Herman, SP im. Marii Konopnickiej w Zamartem (,,The Tyger”/ W. Blake)

III miejsce – Julia Chwastyniak, LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi (,,If I Knew”/ E. Bass)

wyróżnienie – Oliwia Wiśniewska, Technikum im. S. Bieszka w Chojnicach

Poezja śpiewana:

I miejsce – Wiktoria Rekowska, II LO im. Władysława Andersa w Chojnicach (,,Halleluja”/ L. Cohen)

II miejsce –Wiktoria Kupiecka, LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach (,,Back to Black”/ A. Winehouse, M. Ronson)

III miejsce –Wiktoria Rydzkowska, Technikum im. S. Bieszka w Chojnicach (,,Knock’in on Heaven’s Door”/ B. Dylan)

wyróżnienie – Michalina Sobol i Adam Filipczak, II LO im. Władysława Andersa w Chojnicach (,,Back to Black”, A. Winehouse, M. Ronson)

Limeryk

I miejsce – Jakub Kartuszyński, SP nr 1 im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach

II miejsce – Amelia Kucharska, LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi

III miejsce – Kornelia Wozikowska, LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

wyróżnienia ex aequo – Viktoria Naczk, SP nr 1 im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach

– Agata Lewińska, SP nr 1 im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach

– Natalia Myśków, II LO im. Władysława Andersa w Chojnicach (,,

Poniżej zamieszczamy nagrodzony limeryk. Gratulujemy kreatywności! Wszystkich zachęcamy do spróbowania tej krótkiej formy poetyckiej i napisania własnego limeryku.

Learning English is like playing with blocks,

Put pieces together so that it works.

Once you’ve built a single house

And with pride rise your brows.

You see you need the whole town and that’s worse.

Jakub Kartuszyński

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe, Zespół Szkół w Chojnicach, oraz osoby prywatne. Laureaci otrzymali dyplomy, książki i długopisy wręczone przez dyrektorkę Zespołu Szkół Małgorzatę Gierszewską oraz członkinie jury. Wręczono również dyplomy podziękowania nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, uczniom przygotowującym i prowadzącym konkurs i pomocnym uczniom z klasy TIH za obsługę techniczną.

Prowadzący Nicole Zgrzebniak i Emilian Gibowski z kl. 3C LO zaprosili wszystkich do wspólnego zdjęcia i do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Organizatorzy dziękują Adriannie Borkowskiej, 3C pomagającej jury, konferansjerom oraz Marii Dolot, 3C odpowiedzialnej za wypisanie dyplomów, Emilii, 3C za dokumentację fotograficzną, Artemowi, Błażejowi z 3TIH, Szymonowi, 3D i Aleksowi, 3B LO za obsługę techniczną, i na koniec 3B/ J1 za pomoc w udekorowaniu auli.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Skip to content