Aktualności

O wpływie zmian klimatu na ptaki wędrowne 

30 listopada liczna grupa 25 uczniów ZS uczestniczyła w ostatnim w tym roku wykładzie z cyklu “Czwartkowe spotkania z przyrodą”. Prelekcja odbyła się w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie. Tym razem prowadzącym był pan profesor Włodzimierz Meissner z Uniwersytetu Gdańskiego. Wykładowca z pasją przedstawił temat: „Wpływ ocieplenia klimatu na wędrówkę ptaków”. Uczestnicy z dużym zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia. Po miłym poczęstunku w postaci herbatki, kawy i pysznych ciasteczek oraz zaopatrzeniu w nową wiedzę i różne ciekawostki, młodzi miłośnicy przyrody wrócili do Chojnic. 

Na kolejny wykład pozostaje nam czekać do lutego 2024 roku. 

Prosimy obserwować stronę Parku Narodowego Bory Tucholskie i zgłosić chęć udziału w kolejnym wykładzie p. Sylwii Sobieszczuk. 

Skip to content