Aktualności

ŚPIEWALI „POD PATRONATEM” STACHURY

W mroźny wieczór 7 grudnia 2023 w podziemiach kościoła gimnazjalnego już po raz trzynasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Śpiewanej ”Śladami Stachury”. Jest on kontynuacją imprezy pod nazwą „Stachuriada”, która rozpoczęła się w roku 2000 i odbywała się w klubie „Pod budą”. Wówczas w całości poświęcona była twórczości poety Edwarda Stachury. Z tego powodu zawsze na początku prezentowany jest jakiś utwór Stachury. W tym roku był to wiersz pt.„Ach, kiedy znowu rusza dla mnie dni” w wykonaniu Heleny Brzezińskiej.

Magiczną atmosferę tego wieczoru zapewnili uczestnicy konkursu, którzy przedstawili po dwie piosenki z bardzo szerokiego repertuaru poezji śpiewanej i nie tylko.

Występom przysłuchiwało się jury w składzie: p. Przemysław Wożniak, p. Michał Leszczyński oraz p. Olgierd Buchwald, które wydało następujący werdykt:

I miejsce zajęły Zofia Kosobucka i Urszula Moraczewska z KLO w Chojnicach, drugie miejsce przypadło Karolinie Lewińskiej z II LO w Chojnicach, a trzecie Marii Cyborowskiej z LO im. Filomatów Chojnickich. Dodatkowo przyznano dwa wyróżnienia także dla uczennic z naszej szkoły – Viktorii Nikolaienko i Wiktorii Kupieckiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gratulujemy laureatom. Konkurs poprowadziła Agata Narloch.

Skip to content