AktualnościSukcesy uczniów

Takiego finału olimpiady jeszcze nie było!

 

Rekordowa liczba uczestników szczebla centralnego z jednej szkoły, cztery tytuły laureata i trzy finalisty szczebla centralnego to nasz najlepszy start w dotychczasowej sześcioletniej historii Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.

Od pierwszej edycji olimpiady Filomaci z klas geo-wos osiągają w niej ogromne sukcesy. Pierwszą edycję tej ogólnopolskiej olimpiady wygrała Monika Jakubek. Dwa lata później najlepsza w Polsce okazała się Karina Krzoska. Każdego roku jedna lub dwie osoby z naszego liceum zdobywała tytuł laureata szczebla centralnego. Kolejnych kilkoro wracało z tytułem finalisty szczebla centralnego.

W VI edycji Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka do jej finału na Uniwersytecie w Białymstoku awansowało aż osiem osób z naszego liceum. Żadna inna szkoła nie miała w etapie centralnym tak licznej reprezentacji, ani nie mogła się pochwalić taką liczbą laureatów.

Tytuł laureata szczebla centralnego uzyskali: Katarzyna Orłowska z IIE, geo-wos (zajęła IV miejsce w Polsce), Marta Berent z IE, geo-wos (X miejsce w kraju), Michalina Koczara z IIIE, geo-wos (XIV miejsce w Polsce) oraz Krzysztof Bartela z IIE (XXI miejsce). Finalistami szczebla centralnego zostali: Piotr Walczak, Sylwester Banaszak oraz Monika Bruska (wszyscy z IIE). Uczestnikiem finału olimpiady była Julia Piesik z IE.

Laureaci i finaliści szczebla centralnego mogą wybierać spośród około 700 indeksów na uczelnie wyższe, w tym na prawo (np. na UG, laureaci m.in. na UAM), kierunki społeczne, ekonomiczne, filologie, wszystkie kierunki na Politechnice Białostockiej.

 

Opiekun koła olimpijskiego Jacek Borzyszkowski

 

Skip to content